WINTER SCHOOL

Ders İçerikleri

İstanbul Gelişim Üniversitesi Lise Kış Akademisi ‘22
 
İstanbul Gelişim Üniversitesi olarak lise öğrencileriyle çeşitli etkinlik ve platformlarda bir araya gelmekteyiz. Bu buluşmalarda öğrencilerin başarılı olacakları alanları belirlemede, gelecekte çalışmalarını sürdürecekleri alanları seçmede en önemlisi bir kariyer planı oluşturmada ne kadar zorlandığını gözlemliyoruz.

Bir üniversite olarak, bizim için değerli olan gençlerimizin yeteneklerine ve ilgilerine uygun alanları seçebilmelerine yardım etmeyi; bulunduğumuz topluma sağlayacağımız yarar olarak görüyoruz. Bu nedenle, öğrencilerin kariyer haritalarına yön vermeden önce hem bölümleri yakından tanımaları hem de tatillerini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla 2018 yılından bu yana lise öğrencilerine yönelik Lise Kış Akademisini düzenlemekteyiz.

Bu yıl Lise Kış Akademisi ‘22’de öğrencilere sunulan dersler; öğrencilerin hem bilgi ve tecrübe kazanacağı hem de eğleneceği içeriklerden oluşmaktadır. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin donanımlı akademisyenleri tarafından verilen dersler ile 11. ve 12. Sınıf lise öğrencilerine 31 Ocak- 4 Şubat tarihleri arasında üniversite hayatını deneyimlemeyi sağlamaktadır. Öğrencilere sunulan iki alternatif ile isteyenler çevrim içi derslere isteyenler yüz yüze yapılacak atölye derslerine katılabilmektedir.

İstanbul Gelişim Üniversitesinin tamamen topluma fayda amacı ile düzenlediği Lise Kış Akademisinde başvuru yapan öğrencilerden hiçbir ücret alınmaz. Programa devam sağlayan öğrenciler için İstanbul Gelişim Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Nail ÖZTAŞ tarafından imzalı katılım belgesi verilmektedir.

Ders içeriklerini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:

Çevrim içi ders içeriklerini incelemek için buraya tıklayınız.
Yüz yüze atölye ders içeriklerini incelemek için buraya tıklayınız.